O nas

Jednostka gospodarcza została wyłoniona ze zreorganizowanego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego SPZOZ, który w myśl Uchwały Nr 578/99 z dnia 11 października 1999 roku Rady Miejskiej miasta Ruda Śląska został zlikwidowany, a w jego miejsce powołano 14 samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
Przychodnia Rejonowa SPZOZ z siedzibą przy ul. Księdza Niedzieli 51b w Rudzie Śląskiej uzyskała osobowość prawną w dniu 17.01.2000 roku zgodnie z Postanowieniem Sądu Rejonowego w Katowicach VIII Gospodarczy Wydział Rejestrowy pod numerem Rzoz-177. Po uzyskaniu osobowości prawnej zostały wykonane wszystkie niezbędne czynności dla prawidłowego funkcjonowania nowo powstałej placówki.
W 2001 roku postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonano wpisu do KRS. Przychodnia została zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Gliwicach pod numerem 0000033776. W 2000 roku uzyskano przekazanie aktem notarialnym do nieodpłatnego użytkowania budynek na czas nieokreślony.
Kierownikiem Przychodni jest  dr n. med. Katarzyna Kocyba -Matyja.
Obsługą księgowo-kadrowo-płacowa prowadzą zatrudnieni pracownicy. Funkcje głównej księgowej pełni Gabriela Czylok.
Mienie zakładu tworzą:
- fundusz założycielski
- fundusz zakładu.
Od początku usamodzielnienia przychodni, do zakładu nie wpłynęły żadne istotne skargi ani uwagi ,zarówno ze strony pacjentów jak i NFZ.
Nasza placówka ciągle się rozwija i stara dostosować do obowiązujących przepisów zarówno pomieszczenia, jak i standardy świadczonych usług.
Dzięki pomocy finansowej z budżetu miasta, a także ze środków własnych, od roku 2000 trwają prace modernizacyjne. Wyremontowano poradnię dla dzieci, poradnię dla Kobiet przeniesiono zgodnie z wymogami na parter, zmodernizowano poradnię ogólną, gabinety stomatologiczne, gabinet fizykoterapii, oraz zamontowano windę z myślą? o pacjentach niepełnosprawnych.
Wszystkie nasze działania zmierzają do poprawy komfortu korzystania z usług przychodni i są tworzone z myślą o naszych pacjentach, którym chcemy pomagać serdecznie i fachowo.


Opublikował: Katarzyna Golowska-Kowalska
Publikacja dnia: 22.04.2022, 11:17
Dokument oglądany razy: 392
Podpisał: Marek Pawlicki
Dokument z dnia: 03.03.2021